Nastavak obrazovanja u školskoj godini 2022./2023.

Autor: Ivica Kero, 28. 6. 2022.

Poštovani učenici,

objavljujemo potrebne informacije i obrasce vezano za nastavak obrazovanja.

Nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije provodi se sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ("Narodne novine", broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/1, 68/18, 98/19, 64/20), Zakonu o strukovnom obrazovanju ("Narodne novine", broj 30/09, 24/10, 22/13, 25/18), Pravilniku o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije ("Narodne novine", broj 8/16, 126/21 ), Statutu Srednje škole Biograd na Moru i ostalim propisima.

Temeljem gore navedenih propisa omogućava se učenicima koji su stekli nižu razinu srednjeg obrazovanja, da nastave obrazovanje za višu razinu kvalifikacije u statusu redovitog učenika. 0 zahtjevu za nastavak obrazovanja odlučuje škola u kojoj učenik želi nastaviti obrazovanje, a ostvarivanje prava za nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije uvjetuje se polaganjem razlikovnih i/ili dopunskih ispita. Rokovi za polaganje razlikovnih i/ili dopunskih ispita, obveze učenika, kao i sve druge važne pojedinosti za nastavak obrazovanja utvrđuju se rješenjem kojim se učeniku odobrava nastavak obrazovanja.

Ako učenik ne položi razlikovne i/ili dopunske ispite u propisanim rokovima, gubi pravo nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u statusu redovitoga učenika, te ne može nastaviti obrazovanje za višu razinu kvalifikacije u statusu redovitoga učenika u drugoj školi ili drugome programu obrazovanja.

Srednja škola Biograd na Moru u školskoj godini 2022./2023. provodi nastavak obrazovanja u obrazovnom programu opće gimnazije i ekonomista.

Nastavni plan i program za navedeni obrazovni program možete pronaći u rubrici "NASTAVA" - "Nastavni planovi", a sve ostale potrebne informacije vezane uz prijavu možete potražiti u tekstu poziva, te ostalim priloženim dokumentima.

Učenici kojima rješenjem Nastavničkog vijeća bude odobren nastavak obrazovanja dužni su sukladno točki VI. Poziva dostaviti potrebnu dokumentaciju. Upisnica iz točke VI. Poziva nalazi se u privitku.