Obilježen Tjedan cjeloživotnog učenja

Autor: Davorka Demo, 29. 9. 2022.

Naša škola je prijavila aktivnost obilježavanja Tjedna cjeloživotnog učenja koji je počeo 26.9.2022. i traje do 2.10.2022.

Tjedan cjeloživotnog učenja UNESCO-va je inicijativa pokrenuta 1999. godine, a svake se godine obilježava u brojnim zemljama na svim kontinentima i s istim ciljevima: senzibilizirati javnost za izgradnju pozitivnog ozračja o važnosti  i potrebi cjeloživotnog učenja, promicati kulturu učenja te potaknuti osobnu motivaciju pojedinaca za uključivanje u procese cjeloživotnog učenja.

Informiranje građana o tome kako sami mogu postati dio procesa cjeloživotnog učenja te motiviranje da se na taj korak odvaže, okosnica je svakog od prethodnih Tjedana cjeloživotnog učenja. Pri tome se kampanja svake godine sve više razvija i širi opseg aktivnosti i područja provedbe, kao i uključenih institucija.

Prošle godine naša škola je u sklopu obilježavanja Tjedna cjeloživotnog učenja organizirala Sajam strukovnog obrazovanja i osposobljavanja na trgu ispred zgrade općinskog poglavarstva.

Ove smo se godine odlučili za malo drugačiji pristup, jer je u sklopu Tjedna održivog razvoja naša škola održala Fish ß Wine Festival u glavnom gradskom parku u Biogradu, pa smo odlučili nastavak obrazovanja o održivom razvoju produžiti i na Tjedan cjeloživotnog učenja.

Učenici 2.b razreda ekonomista napravili su plakate za svih 17 ciljeva održivog razovja na nastavnom satu Osnova ekonomije kod prof. Davorke Demo, a onda svaki od ciljeva predstavili učenicima 1.b razreda ekonomista.

Nakon toga su učenici 2.b svoje plakate izvjesili u holu škole, a učenici 1.b razreda organizirali akciju čišćenja okoliša pod budnim okom prof. Kornelije Peraić..

Hvala svim vrijednim učenicima na njihovom sudjelovanju i kreativnosti.

Vjerujem da učenici 1.b razreda sada puno više razumiju zašto je cjeloživotno obrazovanje bitno i koliko je važno promicati strukovno obrazovanje u svom okruženju.