UČENICI SMJERA PRODAVAČI (DUALNI PROGRAM) SREDNJE ŠKOLE BIOGRAD NA MORU U POSJETU JVP BIOGRAD NA MORU

Autor: Petra Zdrilić, 5. 2. 2020.

U okviru Praktične nastave prodavači moraju proći Zaštitu na radu. Od prošle školske godine to im predaje nastavnica Davorka Demo, prof. savjetnik. Kako sama Zaštita na radu ne bi bila slovo na papiru već po principu suvremenog načina poučavanja učenici svoja stečena znanja iz priručnika mogu praktično provjeriti i dodatno utvrditi posjetom JVP Biograd na Moru.

U utorak 4. veljače 2020.  godine učenici i profesorica Demo su posjetili JVP Biograd.

Sam zapovjednik JVP Biograd gospodin Darko Banić učenicima je podijelio pisane materijale vezane za vrste požara i način njihovog gašenja.

Nakon toga je održao predavanje uz pomoć zapovjednika smjene koji je bio obučen u radnu vatrogasnu odjeću.

Tijekom predavanja učenici su se mogli pobliže upoznati s različitim sredstvima za gašenje požara i načinima njihove primjene.

Predavanje i demonstracija su bili više nego zanimljivi pa su je učenici pomno pratili.

Vjerujem da su utvrdili svoja znanja i uočili važnost učenja Zaštite na radu te da će znati pravilno postupiti ukoliko bi se ikada našli u situaciji da bilo koje sredstvo za gašenje požara moraju koristiti.

Na kraju su se učenici slikali s voditeljem smjene.

Tko zna možda netko od njih postane jednog dana vatrogasac.

Autorica: Davorka Demo, prof. savjetnik

Na kraju su se učenici slikali s voditeljem smjene.

Tko zna možda netko od njih postane jednog dana vatrogasac.

Autorica: Davorka Demo, prof. savjetnik