Financiranje nabave udžbenika učenicima članovima kućanstva koje je korisnik zajamčene minimalne naknade

Autor: Petra Zdrilić, 6. 7. 2020.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja financirat će udžbenike za školsku godinu 2020./2021. onim učenicima koji su članovi kućanstava koji su korisnici zajamčene minimalne naknade sukladno sukladno propisu koji uređuje područje socijalne skrbi.

Naldežni centri socijalne skrbi će putem aplikacije dostaviti nadležnom Ministarstvu podtke o učenicima koji ostvaruju pravo na besplatne udžbenike.

Korisnici naknada (roditelji) obvezni su centrima za socijalnu skrb dostaviti potvrdu škole iz koje je jasno vidljivo da je učenik u školskoj godini 2020./2021. upisan prvi puta u određeni razred.

Dopis Ministarstva u potpunosti možete pročitati u privitku ove obavijesti.

Dopis Ministarstva u potpunosti možete pročitati u privitku ove obavijesti.

Dopis_srednjim_skolama_-_financiranje_udzbenika.pdf (4.23 MB)